Omułek zielonowargowy – Lek z dna morza

Zaczyna się niewinnie: obniżony nastrój, zmęczenie, niewielka gorączka. Te symptomy mogą stać się początkiem przewlekłego zapalenia stawów. Puchnięcie kończyn, ograniczenia ruchowe, ciągły ból towarzyszą codziennie niemal 200 tys. Polaków. Istnieje naturalna alternatywa farmakologicznego leczenia RZS, która daje niebywałe efekty. Często zadajemy sobie pytanie, co może być alternatywą dla silnych leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych. Omułek zielonowargowy (Perna Canaliculus) jest odpowiedzią na to pytanie.

Życie jest czasem trudne. Tym bardziej kiedy człowiek z bólem budzi się i zasypia. Każdy ruch jest bolesny, a jedyną ulgę przynoszą silne preparaty przeciwbólowe. Tak wygląda codzienność wielu osób. Chorzy na reumatoidalne zapalenie stawów utrzymują formę wyłącznie dzięki stale podawanym lekom steroidalnym oraz preparatom przeciwzapalnym. Naturalną alternatywą leczenia RZS jest ekstrakt z nowozelandzkiego małża (Perna Canaliculus), rewolucyjny produkt odkryty zupełnie przypadkiem. „Nie wiedziałam jak pomóc kobiecie, która cierpiała z bólu. Do tej pory sprawna, praktykowała jogę, opiekowała się swoim chorym mężem, nagle sama potrzebowała pomocy. Ból stawów, obrzęk nóg nie dawały wytchnienia” – Wspominam to do dziś. Zaproponowałam jej terapię omułkiem zielonowarogowym.

małża

Wysoka zawartość aktywnych składników sprawia, że omułek zielonowargowy stał się idealnym „pokarmem dla stawów”. Koncentrat z małża zielonego zawiera trzy szczególnie ważne składniki aktywne, które dostarczają stawom odpowiednie substancje odżywcze: to wysoki udział glikozaminoglikanów, wartościowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, ważne minerały i pierwiastki śladowe, w szczególności kwas krzemowy.

Wiele dolegliwości stawowych spowodowanych jest brakiem glikozaminoglikanów, które wykazują zdolność wiązania wody.

W omułku znajdują się naturalne glikozaminoglikany, które stymulują odbudowę tkanki chrząstnej, zapobiegając stanom zapalnym. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, uważane za doskonałego dostawcę składników odżywczych hamują stany zapalne i powodują zmniejszenie obrzęków. Tworzy to niejako film ochronny na komórkach stawowych. Kwas krzemowy zapewnia zdrową i sprężystą tkankę łączną oraz chrząstkę stawową. Dodatkowo w ekstrakcie z omułka znajduje się także: wapń, magnez, żelazo, cynk, miedź, jod i selen. Wszystkie substancje aktywne tego małża są naturalnymi składnikami odżywczymi wspomagającymi zdrowie całego organizmu. Działanie przeciwzapalne preparatu z małża zielonego jest porównywane z działaniem kwasu acetylosalicylowego (ASS) lub ibuprofenu. Przy regularnym zażywaniu preparatu, powraca ruchomość stawów, ustępują stany zapalne i ból. Preparaty stosowane są także w profilaktyce, np. przez sportowców.

Preparat lipidowy z omułka zielonowargowego wzbudził zainteresowanie, także wśród naukowców. Badania kliniczne wykazały efekty w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS) i w chorobach zwyrodnieniowych stawów. Preparat przyniósł ulgę 68% pacjentów cierpiących na RZS. Jednocześnie nie stwierdzono działań ubocznych
i niepożądanych. Jedynym zastrzeżeniem badaczy, było spożywanie preparatu z omułka w przypadku alergii na skorupiaki.

Po półrocznej kuracji stosowania ekstraktu z omułka zielonowargowego wspomniana miłośniczka jogi powróciła do aktywnego życia i opieki nad mężem, zapominając o środkach przeciwbólowych. Takich historii – przypadków wydawałoby się beznadziejnych – jest mnóstwo. Często rozmawiam z osobami, które są w podobnej sytuacji. Dotyczą one różnych schorzeń, w różnym stopniu nasilenia, ale rezultat zawsze jest ten sam. Po kuracji ekstraktem z omułka zielonowargowego, u osób w różnym wieku następuje znaczna poprawa ruchomości stawów, ustąpienie bólu i zmniejszenie obrzęku, poprawa elastyczności, uzupełnienie płynu maziowego.  W naszym organizmie pracują łącznie aż 143 stawy. Same o siebie nie zadbają, czasem trzeba im pomóc. Zadbaj o nie naturalnie.

Kapsułki z koncentratem z omułka zielonowargowego oraz balsamy z ekstraktem z omułka zielonowargowego dostępne TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *